logo Eleva-Strum High School Eleva-Strum High School
Track Varsity Schedule    (as of 01-19-19)
 
Type  Time  Opponent  Location  Leaves  Comments
Tuesday, Apr 9, 2019
Meet  4:15PM  Eau Claire Immanuel Lutheran,
,
Altoona,
Augusta High School,
Cadott,
Chippewa Valley - Lightning Bolts,
Durand,
Elk Mound,
Greenwood,
Independence/Gilmanton,
Lincoln High School,
Mondovi,
Osseo-Fairchild,
Owen-Withee,
Stanley-Boyd 
Eleva-Strum High School
Track
 
       
Thursday, Apr 11, 2019
Invitational  5:00PM  Away vs. Independence/Gilmanton,
Alma/Pepin,
Arcadia,
Augusta,
Blair-Taylor High School,
Cochrane Fountain City High School,
Lincoln,
Melrose-Mindoro,
Osseo-Fairchild,
Whitehall High School 
Independence High School  4:00PM       
Tuesday, Apr 16, 2019
Meet  4:15PM  Altoona,
Augusta High School,
Chippewa Valley - Lightning Bolts,
Eau Claire Immanuel Lutheran,
Elk Mound,
Fall Creek,
Gale Ettrick Trempealeau,
Gilman,
Independence/Gilmanton,
Lincoln High School,
Osseo-Fairchild,
Regis 
Eleva-Strum High School
Track
 
       
Thursday, Apr 18, 2019
Meet  5:00PM  Away vs. Independence/Gilmanton,
Cochrane Fountain City,
Alma/Pepin 
Independence High School  4:00PM       
Monday, Apr 22, 2019
Invitational  4:15PM  vs. Black River Falls,
Neillsville,
Blair-Taylor High School,
Gale Ettrick Trempealeau,
Lincoln High School,
Loyal/Granton,
Melrose-Mindoro,
Nekoosa,
Royall,
Sparta,
Westby Area 
Black River Falls High School  3:00PM       
Thursday, Apr 25, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. Ellsworth,
Amery,
Cannon Falls,
Elmwood/Plum City (WI),
Prescott,
School District of Somerset 
Ellsworth High School  2:00PM       
Monday, Apr 29, 2019
Invitational  4:30PM  vs. Gale Ettrick Trempealeau,
Osseo-Fairchild,
Arcadia,
Blair-Taylor High School,
Independence/Gilmanton,
Whitehall High School 
G-E-T High School  3:00PM       
Trempealeau County Invite
Thursday, May 2, 2019
True Team Track Meet  5:00PM  Away vs. Whitehall High School,
Alma/Pepin,
Augusta High School,
Blair-Taylor High School,
Cochrane Fountain City High School,
Eau Claire Immanuel Lutheran,
Independence/Gilmanton,
Melrose-Mindoro 
Whitehall High School  4:00PM       
Monday, May 6, 2019
Invitational  4:00PM  vs. Mondovi,
Neillsville,
Boyceville,
Durand,
Elk Mound,
Elmwood 
Mondovi High School  3:00PM       
Thursday, May 9, 2019
Conference Track Meet  4:00PM  Alma/Pepin,
Augusta High School,
Blair-Taylor High School,
Cochrane Fountain City High School,
Eau Claire Immanuel Lutheran,
Independence/Gilmanton,
Lincoln High School,
Melrose-Mindoro,
Whitehall High School 
Eleva-Strum High School         
Monday, May 13, 2019
Rain Date for Conference Meet or JV Meet  TBD  Alma/Pepin,
Augusta High School,
Blair-Taylor High School,
Cochrane Fountain City High School,
Eau Claire Immanuel Lutheran,
Independence/Gilmanton,
Melrose-Mindoro,
Whitehall High School 
Eleva-Strum High School         
Thursday, May 16, 2019
Invitational  4:00PM  Away vs. Whitehall High School  Whitehall High School  3:00PM       
Monday, May 20, 2019
Regional  4:00PM  Away vs. Mondovi  Mondovi High School  3:00PM       
Thursday, May 23, 2019
Sectional  4:00PM  Away vs. Bangor  Bangor High School  2:00PM       
Friday, May 31, 2019
State Tournament  TBD  Away vs. UW - La Crosse  UW La Crosse         
Saturday, Jun 1, 2019
State Tournament  TBD  Away vs. UW - La Crosse  UW La Crosse